V okolí

Jídlo a pití

Srdečně Vám můžeme doporučit místní gastronomické podniky, s nimiž máme osobně jen ty nejlepší zkušenosti. Věříme, že i pro Vás bude návštěva doporučených zařízení ve dnech pobytu v našem Chaleyott M.A. příjemným povzbuzení Vašich chuťových buněk.

Za Pecí

Králem gastronomických inovací v Harrachově je nepřehlédnutelný muž Mára Lahoda. Se svojí životní partnerkou Janou a skvělým týmem gastronadšenců vytvářejí v restauraci Za Pecí zážitky všem, kteří si z Harrachova chtějí odnést nejen sportovní zážitky. Stojí za to se u nich zastavit, osobně doporučujeme steaky z Josper grilu nebo carpaccio z červené řepy s kozím sýrem.

Stránky restaurace


Terassa

Tato velmi příjemná restaurace přímo sousedí s naším Chaleyottem. Mistři kuchaři i sehraný a ochotný personál vás bude hýčkat a spolu s roztopeným krbem uvnitř a skvělou malinovicí vykouzlí úsměv na rtech. Neodolejte poctivé kachýnce se zelím nebo jiném masíčku upravovanému metodou souse-vide. Na letní venkovní terase je radost sedět v slunných dnech.

Stránky restaurace


Restaurace David

Vkusně odladěný hřejivý interiér Vás přímo na dojezdu sjezdovky překvapí kultivovaným prostorem a výběrem chutných specialit. I tady kladou důraz na detail a není divu. Bude-li tu přes den v zimní sezóně volno, máte štěstí. Restauraci řídí stejní majitelé jako restauraci Terassa.

Stránky restaurace


Pizzerie Verde Rossa

Když Itálii v Harrachově, tak v pizzérii Verde Rosa na hlavní třídě. Poctivá pizza z cihlové pece a kompletní italské menu přesně tak, jak jste zvyklí. Řadu let si toto místo neúprosně drží kvalitu na celém jídelním lístku. Jak to dělají? My nevíme, ale chodíme tam rádi. Zkuste to zjistit a pak nám můžete napsat.

Stránky restaura

Zimní aktivity

Sjezdové tratě

Harrachov patří mezi hlavní sjezdařská střediska v republice. Své schopnosti si můžete vyzkoušet především ve Skiareálu na 4 hlavních sjezdových tratích, které Čertova hora nabízí a kam Vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanovky. Tři sjezdovky (černá, modrá a červená I.) mají dojezd na Rýžovišti, do centra města vede červená II. Ve spodní části této sjezdovky je lyžařský vlek Poma, který zajišťuje večerní lyžování (Doplík). Umělé zasněžování funguje pro všechny čtyři tratě.

K těmto hlavním sjezdovým tratím se přidávají další – ať už ty spíše dětské (v Zákoutí volného času, Hilbert) nebo pro začátečníky LV Amálka u hotelu Fit&Fun, LV Mýtiny. Kdo si přece jen chce vyzkoušet další možnosti, tak v dojezdu 40 minut autem získává šanci vyzkoušet si areály v Rokytnici nad Jizerou, Pasekách nad Jizerou, Jablonci nad Jizerou, Vysokém nad Jizerou, Rejdicích, na Černé Říčce, tanvaldském Špičáku, … výčet není úplný, pouze ilustrativní.

Důležitou informací pro některé je i aktuální ceník areálu: http://www.skiareal.com/cz/zima/bezecke-trate-v-harrachove/

Stránky areálu


Běžecké tratě

Celkem 12 tzv. Startpointů je v okolí Harrachova, které Vás dostanou do stopy. Upravovaných tratí je v plné zimní sezóně na 100km a to je ještě v záloze mimořádně příznivý terén v nedalekých polských Jakuszycích, kde udržované tratě a k nim nově budované středisko bude hostit i mistrovství světa v klasických disciplínách.

Stránky areálu


Skialpinismus

Pro odvážnější znalce přírody a ticha je pohyb na skalpech ideální zimní aktivitou. Na terény, které při pobytu v Harrachově zažijete, budete dlouho vzpomínat. Vosecká bouda, pramen Labe, Labská bouda, Dvoračky, Vrbatova bouda, mohyla Hanče a Vrbaty, … to vše a mnohem víc jsou na skialpech zajímavé cíle.


Areál skokanských můstků

Jedna z největších sportovních tradic Harrachova, skoky na lyžích. Tři skokanské areály (jeden dětský, dva závodní), mají za sebou desítky let historie a stovky i mezinárodních závodů. Kromě toho dětského na Kamlu, jsou oba skokanské areály svojí ideální polohou v centru města přímo ideálním místem pro návštěvu a fandění. Mamutí můstek s kritickým bodem K185 je jeden z 6-ti můstků postavených na světě pro disciplínu zvanou „lety na lyžích“. Profilován je na dolet až 215m. Rekord na harrachovském mamutu dřží s 214,5m Fin Matti Hautamaekki z roku 2002. V současné době prochází celý skokanský sport těžkými časy a to se také propsalo i do stavu skokanských areálů, kde pouze entuziasmum místních skokanských rodin drží alespoň dětský areál v chodu. Chátrající areál velkých skokanských můstků nyní čeká debata o revitalizaci na vládní, krajské a svazové úrovni. Investice nejen do obnovy, ale i udržitelnosti těchto můstků se bude pohybovat v řádu stovek miliónů korun.

Lanovkou na Čertovu horu můžete vyjet i Vy v těsné blízkosti těchto skokanských můstků a udělat si tak obrázek o nutnosti rekonstrukce. Můžete ale i z blízka vidět profil svahu, nad kterým se odvážní borci spouštěli dolů, aby urvali prvenství nebo i jen překonali sebe sama.
Na ploše dojezdu skokanských můstků se pak každoročně v srpnu pořádá hudební festival Tří sester Keltská noc.

Stránky areálu